Bevásárlókosár
Úgyis adnak a boltban szatyrot, különben is ezek az újak már lebomlanak, hogy néznék ki az utcán a „nagymamás” vesszőkosárral, csak beugrottam gyorsan munka után bevásárolni. Százféle indokkal magyarázhatjuk a szekrényben felhalmozódot zacskórengeteget, de a lényegen nem változtat. Egy műanyag szatyor átlagosan 20 percig van használatban, utána a szemétbe kerül, vagy szeles időben a fogyasztói társadalom zászlajaként lobognak a fák ágain. Ami utána marad, csak az elpazarolt energiaforrás és a szemét.
Ha pedig rendszeresen munkából hazafelé ejtjük útba a boltot, vagy a fonott kosár nem egyezik az ízlésünkkel, hordjunk magunknál egy kicsire összehajtható, tartós vászonszatyrot.
Textilzsebkendő
A bevásárlószatyrokhoz hasonlóan „vedd meg és dobd el” elven készülő használati cikk a papírzsepi. Kényelmes persze, mert nem kell magunkkal cipelni a használtat, de az előnyei ennyiben nagyjából ki is merültek. Különösen az allergiásoknak érdemes textilzsebkendőre váltani, mert gyakori orrtörléskor kevésbé szárítja a bőrt. Számtalan mintával kapható, tartós, igaz, magas hőfokon kell mosni, és a fertőtlenítés miatt mindig ki kell vasalni.
Szárítóállvány
Határozottan kényelmes, ha ruháink a mosás után egyből beugorhatnak a szekrénybe, csak éppen sokat fogyaszt fölöslegesen, és a ruhák élettartamát is megrövidíti. Ugyanezt a trükköt tudja egy sima szárítóállvány vagy kötél, és a nap meg a szél. Ingyen. Jótékonyan hat a lakás levegőjének páratartalmára is.